środa, 17 grudnia, 2014 | Autor:

Jako, że mamy nadchodzące święta w mieście i pewnie bolączkę z domykaniem budżetu na 2015 rok, a temat hali na razie gdzieś został zamieciony pod dywan, postanowiłem trochę sam podywagować dalej w tym temacie.  Mała dyskusja, która wybuchła pośród komentujących mój ostatni wpis na temat hali i ewentualnych konsultacji społecznych, podsunęła mi pomysł aby jednak nie czekać na prezentację dalszej części koncepcji, tylko zrobić jeden krok dalej i samemu trochę zgłębić temat. Mianowicie postanowiłem pokusić się o szybki, schematyczny fotomontaż tak aby zobaczyć jak zaproponowana koncepcja na łamach prasy, ma się do rzeczywistości czyli do miejsca, w którym ma ewentualnie powstać. Poniżej prezentuję efekt moich badań. Oczywiście jest to bryła oparta na proporcjach z zaprezentowanych wcześniej wizualizacji (brak danych na temat wielkości przyszlego obiektu) ale mniej więcej oddaje rzeczywistość.hala_przed

Fot.1 Obecny stan obiektu.

hala_po

Fot.2 Proponowana rozbudowa.

Wnioski:

Rozbudowywana część, która ma stać się przyszłą halą sportową (szczególnie jej tylna część) jest na styku z wałem przeciwpowodziowym (ale trzeba pamiętać, iż istniejący basen był również). Kształt przyszłej hali sugeruje, że widownia “oprze” się raczej o stadion, a od rzeki Czarnej Przemszy wzdłuż promenady, która tam pewnie powstanie w najbliższym czasie, znajdzie się część komercyjna (co sugeruje jej mała wysokość).

Trochę pogrzebałem również w zapisach MPZP i sprawa ma się tak:

Przeznaczenie terenu usług sportu i rekreacji, oznaczonego na rysunku planu symbolem 1 US:
1) Przeznaczenie podstawowe – usługi sportu i rekreacji
2) Przeznaczenie uzupełniające – usługi nieuciążliwe.

tekstplan

Na koniec mapka z ewentualną próbą lokalizacji obiektu w planowanym miejscu (przyjąłem rozbudowę w stronę ulicy Piłsudskiego ok. 65 m i szerokości ok. 50 m) – jak widać inwestycja styczna do stadionu. Przed halą zostanie około 2400 m2 na zorganizowanie przestrzeni wejściowej dla kibiców pieszych. Dla przyjezdnych przy samym budynku można zorganizować około 30 miejsc postojowych. Reszta (około kolejnych 50 musiałoby być rozrzucone po całej drodze dojazdowej do hali z możliwością zagospodarowania istniejących miejsc postojowych przy OSIR-rze i stadionie. Ale to wydaję się wg mnie bardzo kłopotliwe, niewystarczające i bez budowy zgrupowanego parkingu dla około 200-300 miejsc postojowych inwestycja dla mnie nie ma podstaw do powstania. Nie wspomnę o drodze pożarowej, która zapewne wzdłuż dłuższej ściany budynku powina się pojawić.

Lokalizacja hali

 

wyświetleń: 485
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

Komentarze zostały wyłączone.