czwartek, 11 grudnia, 2014 | Autor:

Jako, że wyborcze emocje już poza nami, dzisiaj zaprezentuję naszą małą koncepcję, o którą przygotowanie poproszono Nas kilka tygodni temu. Odrazu zaznaczam, iż jest to bardzo wstępny koncept, który powstał w kilka dni stąd nie jest on finalnie wypracowanym rozwiązaniem urbanistycznym. Jabym powiedział, że jest to jakiś wstęp do większej dyskusji jeśli znalazłaby się grupa osób zainteresowana realizacją tego projektu. Wiem, że to raczej prawie niemożliwe ale przynajmniej idea jakaś jest. Poniżej krótki autorski opis pomysłu:

Promenada

Koncepcja polega na odtworzeniu osi kompozycyjnej Osiedla Zamkowego w Będzinie, która przez lata rozwoju i użytkowania osiedla zatraciła swój kształt i urok. Zaproponowany układ alei, zieleni czy lokalizacja poszczególnych placów to tylko wstępna idea, która finalnie powinna powstać przy czynnym udziale mieszkańców osiedla. To propozycja modelowa – ale w wyraźny sposób definiująca tą zatracaną promenadę. Większość kroków projektowych w tej koncepcji to badania teoretyczne. jednak ich różnorodność propozycji ma na celu wyznaczyć nowy kod krajobrazowy dla tego miejsca, tak aby jego mieszkańcom żyło się po prostu lepiej.

5

Pomysłowdawcą odtworzenia osi jest obecny radny, pan Marcin Lazar, którego serdecznie pozdrawiamy przy okazji wpisu i życzymy aby pomysł udało się w jakiś sposób zrealizować przy współpracy z obecnymi władzami miasta.

Invalid Displayed Gallery

 

wyświetleń: 790
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

2 komentarze

 1. 1
  Maksym 

  Witam,
  jestem autorem/współautorem: Zamkowych Ogrodów (moja koncepcja wygrała konkurs), przebudowy targowiska w Będzinie, osiedla Rodzinne Marzenie w Grodźcu, projektu przebudowy/rozbudowy (jednego z dwóch konkursowych – tego przegranego, za który nie dostaliśmy nawet nagrody za drugie miejsce) budynku urzędu miejskiego i kilku innych projektów indywidualnych w Będzinie i okolicy, i jednocześnie mieszkańcem Osiedla Zamkowego.
  Obserwuję Pańskiego bloga od dłuższego czasu.

 2. 2
  Maksym 

  Zapomniałem,
  miasteczko Siewierz też projektowałem.

  Maksym Konieczko