niedziela, 20 czerwca, 2010 | Autor:

Trochę późno, ale jakoś nie miałem wcześniej czasu, aby zająć się tym tematem. Prezentuje projekt osiedla mieszkaniowego “Nowe Warpie”, które jest właśnie w trakcie realizacji. Osiedle graniczy tuż, tuż z osiedlem stare Warpie, można rzec, że praktycznie na nie zachodzi. Jechałem ostatnio tamtędy i urbanistyka oraz skala nowego osiedla wygląda niezbyt ciekawie, szczególnie w otoczeniu wielkiej płyty z PRL-u. Projekt zrealizowała pracownia APA Format z Sosnowca, a generalnym wykonawcą jest PW M.Pasek. Na stronie wykonawcy można zapoznać się z terminarzem oddań oraz cennikiem apartamentów oraz domów szeregowych. Krótki opis ze strony dewelopera:

“Osiedle Nowe Warpie to nowoczesny i funkcjonalny zespół mieszkaniowy składający się z trzech czterokondygnacyjnych apartamentowców z garażami podziemnymi oraz 22-ch domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Inwestycja zostanie zrealizowana w technologii tradycyjnej przy zastosowaniu materiałów budowlanych najwyższej jakości. Osiedle będzie ogrodzone, profesjonalnie chronione, przewiduje się zewnętrzny monitoring terenu, monitoring garaży i opcjonalnie poszczególnych mieszkań. Zaprojektowany został plac zabaw dla dzieci, wykonawca zadba również o zagospodarowanie terenów zielonych. Dużym atutem osiedla jest jego lokalizacja – niewielka odległość od centrum Będzina, świetny dostęp do komunikacji tramwajowej i autobusowej, bezpośrednie sąsiedztwo przedszkola i szkoły podstawowej.”

1

Zdjęcie 1 z 15

A jak osiedle będzie wyglądać faktycznie oraz funkcjonować, dowiemy się już wkrótce. Postaram się w niedługim czasie podjechać na budowę i cyknąć parę zdjęć do naszego archiwum.

wyświetleń: 3.3K
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

1 komentarz

  1. 1
    marcin 

    Ciekawe, czy jak już powstanie osiedle, to włączą i zamkną plac zabaw, który z nim graniczy (od strony przedszkola), czy powstanie nowy plac zabaw, który zostanie włączony do osiedla i zamknięty. Ogólnie rzecz biorą śmieszy mnie trochę zamykanie takich osiedli.