wtorek, 11 października, 2011 | Autor:

Właśnie przeczytałem w AB, iż miasto Będzin puszcza kolejny fragment terenu położonego przy ulicy Namiarkowej pod sprzedaż w ustnym przetargu nieograniczonym, który odbędzie się 20 października w siedzibie UM w Będzinie. Ja po przeczytaniu zdębiałem… Okazuje się, że Będzin przez ostatnich kilkanaście miesięcy stał się metropolią na skalę ogólnopolską. Cena jednego metra kwadratowego wynosi jedyne 390 zł z VAT. Rozumiem, że lokalizacja niedaleko centrum miasta, ale w pobliżu też targ, a na widoku elektrownia w Łagiszy. Dla przykładu biorąc cenę działki o powierzchni łącznej 1729 m2, którą gmina wycenia na kwotę 521000 tys.zł – za podobną kwotę kupimy dom z działką poza centrum miasta. Osobiście życzę gminie powodzenia – bo wg mnie tylko szaleniec zapłaci tyle za działkę w Będzinie.

wyświetleń: 526
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

6 komentarzy

 1. 1
  Henryk 

  nie pierwszy raz Będzin nominuje do ogólnokrajowej metropolii wcześniej przy pomocy tour de pologne 🙂

 2. 2
  Przemek 

  Witam,
  Czy są już znane wyniki przetargu? Ceny są zabójcze, to fakt , ciekaw jestem czy znaleźli się chętni.

 3. 3
  Lipton 

  Witam – nie brałem udziału w przetargu ale wątpię, że ktos się pokusił o zakup działki za taką cenę…

 4. 4
  Przemek 

  Witam,
  Dzwoniłem do UM miasta Będzin. Uzyskałem informację o wyniku przetargu. Niestety miasto nie sprzedało żadnej działki ( słownie: zero ). Wpłynęły dwa wadia niestety nikt nie przystąpił do przetargu.
  Teraz burmistrz musi przemyśleć sprawę ceny.
  Przychodzą dobre czasy dla kupujących.
  Pozdrawiam

 5. 5
  Lipton 

  Trudno powiedzieć czy przychodzą lepsze czasy dla kupujących. Moim zdaniem realna cena to około 150-200zł/m2 netto aby działki zostały sprzedane w komplecie. Każda wyższa cena to powtórka np. z próby lokalizacji garaży przy parku Gzichowskim, która zakończyła się fiaskiem z powodu wygórowanej ceny. Miejscówka ciekawie zlokalizowana, ale również obarczona kilkoma niedogodnościami jak targowisko czy elektownia Łagisza na widoku.

 6. 6
  Lipton 

  Odbył się kolejny przetarg. Gmina opuściła z ceny 25%. Zostało sprzedane podobno 5 działek średnio po 280zł za metr.