środa, 24 sierpnia, 2011 | Autor:

Ze względu na to, iż temat ten cieszy się bardzo dużą popularnością na moim blogu, postanowiłem wybrać się w teren i ustalić tajemniczą lokalizację “Osiedla na łące”. Trafić nie było łatwo.  Trochę pokrążyłem zanim w końcu odnalazłem ów łąkę. Prawda jest taka, że naprawdę mamy do czynienia z łąką:). Droga dojazdowa na dzień dzisiejszy jest na razie dość ciężka – wymaga szybkiego remontu. Naprzeciw planowanego osiedla wzdłuż Kolejowej i Irysów rosną prężnie nowe zabudowania jednorodzinne. Szczerze – nigdy tam nie byłem wcześniej. Najlepiej trafić tam jadąc starą drogą do Pyrzowic i skręcić zaraz za tartakiem w Gródkowie, tuż przed przejazdem kolejowym w lewo. Potem jechać jakiś kilometr i po prawej stronie zobaczycie reklamę przy drodze. Dość mała – jak na liczne bilbordy krążące po okolicy. Okolica cicha i spokojna. Trochę jednak chyba kiepsko z komunikacją inną niż samochód. Ale łąka w końcu rządzi się swoimi prawami:) Poniżej przedstawiam zdjęcie z lokalnej wizji – trochę kiepskie bo późno się zrobiło – dla zainteresowanch polecam wycieczkę w teren.

Lokalizacja

Zdjęcie 1 z 8

wyświetleń: 1.6K
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

2 komentarze

 1. 1
  Andrzej vel Anszel 

  Prawdę mówiąc łąka jest (wg mnie) ładniejsza niż …. przyszłe osiedle ;-).
  Na zdjęciu lotniczym: na południe od ul. Strzyżowickiej (administracyjnie będzińskiej) widać zabudowania Grodźca, natomiast na północ – Psar (ul. Kolejowa i Irysów) (najprawdopodobniej to nowa część przysiółka Zastruże). W północno-zachodniej części zdjęcia widać zabudowania Brzezin (część Wojkowic) oraz cmentarz w Psarach.

 2. 2
  admin 

  Na pewno czysta łąka jest bardziej środowiskowa niż kolejne zamknięte osiedle. Nie wiem jak autorzy opracowania podeszli do tematu ale byłoby super gdyby ta łąka wplatała się częściowo w projektowane osiedle wtedy po części zachowałby się charakter miejsca. Zobaczymy…