piątek, 12 sierpnia, 2011 | Autor:

Jak się niedawno dowiedziałem ruszyła inwestycja, o której wspominałem jakiś czas temu – czyli budowa osiedla domów jednorodzinnych w Będzinie przy ulicy Strzyżowickiej (tyły KWK Grodziec). Mnie się obiło o uszy wcześniej, że miał być to Gródków, ale widać mój informator pomylił nazwy – bo okazał się Grodziec. Osobiście nie byłem jeszcze na działce, ale z tego co kojarzę to bardzo malowniczy teren. Na pierwszy rzut oka projekt domu jednorodzinnego dość poukładany – widać, że sensownie i prosto zaprojektowany. Zewnętrznie trochę inny niż okoliczna “tradycja” – i to akurat mnie cieszy. Osobiście brakuje mi drzewa na elewacji – skoro sama nazwa mówi “Osiedle na łące” to powinno być w zgodzie z naturą, a kolorystyka trochę na wizualizacjach zbyt krzykliwa – jak dla mnie przynajmniej. Ale o wykończeniu zewnętrznym decyduje z reguły cena (333000 tys. netto to cena, która ma być alternatywą dla osoby chcącej kupić duże mieszkanie) stąd pewnie te zewnętrzne oszczędności. Wrzucam to ,co udało mi się ściągnąć ze strony developera, którym jest CPR Inwestors – ten sam, który buduje Zamkowe Ogrody oraz osiedle w Malinowicach. Na razie zbyt dużo tam nie ma, ale można się po krótce zapoznać się głębiej z projektem i zamieszkać przez chwilę na łące:)

urbanistyka

Zdjęcie 1 z 5

wyświetleń: 1.1K
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

2 komentarze

 1. 1
  Andrzej 

  Zbiegiem okoliczności parę dni temu byłem koło tej “łąki” na granicy z Gródkowem, ale nie miałem pojęcia, że tam powstanie osiedle! Rosną natomiast domki obok, ale to już Gródków! Szkoda, że budynki (aż 33!) będą jednakowe, ponadto zawsze denerwuje mnie brak balkonu, a same zadrutowane drzwi balkonowe (utrapienie w “ustawialności” pomieszczenia), tym bardziej, że można by wykorzystać na ten cel “daszek” od strony frontowej, nad którym zaprojektowano “balkon bez balkonu”.
  Teren przyszłego osiedla rzeczywiście dosyć malownicze (sąsiedztwo tzw. Kamionki) ale i chyba największe “odludzie” w Będzinie (kawałek terenu wciśnięty pomiędzy górę Kijową a granice Gródkowa i Wojkowic)! Brak dobrych dróg dojazdowych, nie mówiąc o braku jakiejkolwiek innej infrastruktury. Uciążliwością może być przebiegająca obok towarowa linia kolejowa (widziałem przejeżdżający bardzo długi skład).

 2. 2
  Andrzej 

  Poprawka! Łąka pod przyszłe osiedle graniczy z Psarami (ul. Kolejowa-Irysów), ale i Gródków jest też tuż tuż. A i parę kroków jest stąd do granic … Wojkowic (dzielnica Brzeziny).
  W tej chwili (21 VIII 2011) przy działce znajduje się tylko tablica informacyjna o mającym powstać osiedlu. Podobną tablicę (tym razem kierunkową) postawiono na granicy Psar i Gródkowa (kto by się tu wyznał w tych granicach adminisytracyjnych…).