wtorek, 4 sierpnia, 2009 | Autor:

Zapoponowany układ pomieszczeń przez inwestora:

Parter : kuchnia, wc, pomieszczenie gospodarcze (pralka, kocioł gazowy) w jednym, znajdujace się w sąsiedztwie kuchni, salon z wyjściem na ogród, mały pokoik do pracy, wiatrołap

Piętro: 3 sypialnie, łazienka (prysznic, wc, umywalka), wnęka do zabudowy ogród umiejscowiony za domem, bez okien połaciowych jeśli możliwe

Zaproponowane wstępne rozwiązania przez architekta (normalnie opracowuje się 2, ale ze względu na małą powierzchnię domu i zyczenie inwestora opracowano 5:

Wersja 1.

Zamknięta bryła w kształcie prostokątu z kuchnią od strony wejściowej oraz salonem od strony ogrodowej z opcją powiększenia salonu o gabinet, 3 sypialnie i głowna łazienka na piętrze pod skosami.

Wersja 2. 

Propozycja otwarcia domu na kierunek południowo-wschodni z dodatkowym patiem śniadaniowym i naturalnym doświetleniem holu na piętrze. Minus to brak wydzielonej typowej śluzy powietrznej czyli wiatrołapu.

Wersja 3.

Typowy aneks dzienno-jadalny od strony ogrodowej z 1 sypialnią (np.dla gości lub osoby starszej na dole) zlokalizowaną tuż przy wejściu. Gabinet /kącik do pracy/pokój do lekcji zlokalizowany na piętrze.

Wersja 4.

Aneks dzienny/Oranżeria od strony południowo-zachodniej z kuchnią od strony ogrodowej/wschodniej. Możliwość adaptacji gabinetu na jadalnię.

Wersja 5.

Duży aneks dzienny od strony ogrodowej z gabinetem i kuchnią od strony wejściowej. Brak naturalnego światła/wentylacji w toalecie.

wyświetleń: 385
Kategoria: Projekty domów
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

Komentarze zostały wyłączone.