niedziela, 26 sierpnia, 2012 | Autor:

Czytam sobie BIP i proszę co znajduję:

W dniu 20 września 2012 r., o godz. 9:30 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Będzinie odbędą się pierwsze przetargi ustne ograniczone na najem lokali użytkowych w budynku Dworca PKP Będzin – Miasto:

 • lokal nr 1 o pow. 102,79m2, położony na parterze, wykończony i wyposażony w tzw. stanie „deweloperskim”, posiadający instalację elektryczną, c.o., wentylacyjną, wod-kan, w.c.
 • lokal nr 2 o pow. 90,66m2, położony na parterze, wykończony i wyposażony w tzw. stanie „deweloperskim”, posiadający instalację elektryczną c.o., wentylacyjną, wod-kan, w.c.
 • lokal nr 3 o pow. 75,95m2, położony na parterze, wykończony i wyposażony w tzw. stanie „deweloperskim”, posiadający instalację elektryczną c.o., wentylacyjną, wod-kan, w.c.
 • lokal nr 4 o pow. 35,30m2, położony na parterze, wykończony i wyposażony w tzw. stanie „deweloperskim”, posiadający instalację elektryczną c.o., wentylacyjną, wod-kan, do którego przynależne jest w.c. na korytarzu,
 • lokal nr 5 o pow. 17,54m2, położony na parterze, wykończony i wyposażony w tzw. stanie „deweloperskim”, posiadający instalację elektryczną c.o., wentylacyjną, wod-kan, do którego przynależne jest w.c. na korytarzu,
 • lokal nr 6 o pow. 132,76m2, położony na piętrze, wykończony i wyposażony w tzw. stanie „deweloperskim” posiadający instalację elektryczną c.o., wentylacją, wod-kan, w.c.
 • lokal nr 7 o pow. 17,59m2, położony na piętrze (wejście od strony ul. Sienkiewicza), wykończony i wyposażony w tzw. stanie „deweloperskim”, posiadający instalację elektryczną c.o., wentylacyjną i wod-kan,do którego przynależne jest w.c. na korytarzu.

Zawarte w wyniku przetargów umowy najmu w/w lokali zawierać będą następujące warunki:

 • okres najmu nie dłuższy niż do dnia 31 sierpnia 2035r. (tj na okres nie dłuższy niż umowa dzierżawy Nr 32 N 4D-742/2006 z dnia 21.08.2006r. pomiędzy Miastem Będzin a PKP S.A.)
 • zakaz prowadzenia przez najemcę w najmowanym lokalu działalności gospodarczej związanej ze sprzedażą i podawaniem wyrobów alkoholowych
 • zakaz prowadzenia przez najemcę w najmowanym lokalu działalności w zakresie eksploatacji automatów do gier o niskich wygranych i sprzedaży środków psychoaktywnych (tzw. dopalaczy).

W każdej licytacji obowiązywać będzie:
stawka wywoławcza czynszu najmu netto w wysokości 10,00zł, wadium w wysokości: 1500,00zł.

Nie ma ograniczeń dla banków:) więc spodziewajmy się kolejnego w naszym mieście. Zakaz alkoholu, automatów, dopalczy jak najbardziej popieram.

Moje osobiste oczekiwania to: miła kawiarenka, punkt informacji miejskiej, bawialnia dla dzieciaków, punkt darmowej porady prawnej dla mieszkańców miasta, videomonitoring miasta, punkt pośrednictwa pracy i  coś rozwojowego dla młodzieży np. szkoła tańca lub jakieś inne warsztaty. Wnętrza dworca wypełnione starymi zdjęciami Będzina połączone z wystawami ciekawych prac miejscowych artystów.

A prawdopodobnie skończy się to tak: 2 banki, apteka, ubezpieczenia lub kredyty, może jakiś odzieżowy, punkt z kebabem, pośrednictwo nieruchomości. Opiekę nad obiektem będzie sprawował MZBM, co nie wróży zbyt dobrze temu obiektowi.

Termin składania dokumentów: 17 wrzesień 2012. Dla zainteresowanych więcej tutaj.

wyświetleń: 609
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

1 komentarz

 1. Mnie się marzy w Będzinie jakaś naleśnikarnia, tudzież ciastkarnia w stylu babcinym. Chętnie bym też widziała jakaś galerię jak zaznaczyłeś w poście.
  Z tym, że umiejscowienie dworca jest jakby to powiedzieć w miejscu gdzie przebywają “degustatorzy win” i ten fakt nie zachęca. Bo cóż z tego, że będzie tam coś fajnego jak człowiek będzie patrzył z odrazą idąc na dworzec.
  Ja najchętniej widziałabym tam strzelnicę….;)