poniedziałek, 5 września, 2011 | Autor:

Na razie nie wszystko udało mi się objechać i sfotografować. Niestety mały, dorastający brzdąc:) nie pozwala na zbyt dużo swobody – stąd wrzucam tylko kilka zdjęć, które udało mi się na szybko zrobić. Przede wszystkim budowy Biedronek dobiegają końca – moje zdjęcia nie są zbyt aktualne – bo Biedronka na Zamkowym jest już prawie skończona, a jej siostra na Ksawerze też tuż za nią ku końcowi zmierza.

A to już skończona Biedronka na Zamkowym

Aldi na Warpiu trochę opóźniony – głównie z powodu zagospodarowania placu wokół marketu – ale budynek już wykończony – przynajmniej z zewnątrz.

W trakcie wakacji przeprowadzono lekki lifting przedszkola nr 8 przy ulicy Krasickiego 16, który spowodował iż to miejsce stało się dużo przyjemniejsze dla jego stałych lokatorów w postaci maluchów.

Spacerując ostatnio naszą miejską promenadą przez centrum Będzina zauważyłem również iż powstaje kolejny budynek usługowy w “kwartale Borkowskich” na wysokości księgarni i Studia fotograficznego Borkowski przy ulicy Małachowskiego.

W końcu wyrosła z ziemi nowobudowana przychodnia na Zamkowym przy ulicy Piastowskiej, która raczej ma jeszcze przed sobą masę robót budowlanych.

Resztę bieżących inwestycji postaram się odwiedzić w tym tygodniu i zamieścić na blogu w późniejszym terminie. Co do termomodernizacji UM w Będzinie, o której pisałem wcześniej to był fałszywy alarm – po prostu miasto na czas wyścigu postanowiło “zakryć nasz PRL-owski zabytek”. W każdym razie przetarg na docieplenie budynku już został zakończony ale nie wiem dokładnie kiedy ruszy inwestycja.

Z małym opóźnieniem dorzucam obiecaną resztę. Zaczynam od osiedla Brzozowica, które coraz bardziej mam wrażenie odbiera dawny urok temu miejscu. Kolorystyka i detal to jedna wielka porażka…

Remont wnętrz dworca PKP wciąż się ślimaczy. Nie za dużo się zmieniło ale zawsze powolutku idzie do przodu.

Osiedle Nowe Warpie wciąż w trakcie budowy. Mieszkaniówka jest już chyba skończona. Szeregówka wciąż w toku.

Spacerując ostatnio po mieście wypatrzyłem nowy, odremontowany budynek biurowy vis a vis odremontowanych murów miejskich na Zawalu.

Powoli dobiega do końca również budowa budynku biurowego przy ulicy Kołątaja.

wyświetleń: 555
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

2 komentarze

 1. 1
  Kogeki 

  A już miałem nadzieje że to będzie kamienica o pierwotniej funkcji ; /
  A Nowe Warpie jest ochydne,jak wszystkie te nowe “osiedla”

 2. 2
  Lipton 

  A jak była pierwotna funkcja w tej kamienicy bo ja z czasów dzieciństwa nic nie pamiętam.