niedziela, 29 czerwca, 2014 | Autor:

Wrzucam uszczegółowioną koncepcję adaptacji będzińskich podziemi. Miasto jest właśnie na etapie wyłaniania generalnego wykonawcy. Projekt bardzo ciekawy zarówno pod względem historycznym, jak i merytorycznym. Mam nadzieję, że uda się go ostatecznie zrelizować w zaprezentowanej tutaj formie. Autorem trasy ekspozycyjnej jest grupa Adventure Multimedialne Muzea z Katowic. Przedstawiam materiały, które zostały udostępnione przez UM w postępowaniu przetargowym.

Rzut podziemi

Invalid Displayed Gallery

Tutaj można zapoznać się ze szczegółowym opisem podziemi i dokladną tematyką każdej z 10. ekspozycji

wyświetleń: 608
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

2 komentarze

  1. 1
    Andrzej 

    Niestety w projekcie tym pojawia się wiele błędów merytorycznych dotyczących historii miasta i jego ważniejszych mieszkańców. Na przykład zdumiewa (i oburza) wspomnienie syna Szymona Furstenberga, który zginął tragicznie. Owszem – został zlikwidowany, ale przez samych Żydów za współpracę z niemieckim okupantem (Jurek był milicjantem w getcie!). Czyżby kolejny gniot dotyczący historii miasta?

  2. 2
    Lipton 

    Panie Andrzeju na historii się nie znam, więc pozostawiam ocenę osobom bardziej kompetentnym w tym temacie. Projekt zawiera wiele elementów ze zbiorów Muzeum Będzina i stamtąd pewnie pochodzi większość informacji. Czy prawdziwtch to już inna bajka. Jeśli faktycznie jest tak jak pan pisze to może warto napisać do UM i wytknąć im historyczne wpadki:) żeby potem bajkowe legendy nie chodziły po Będzinie.