czwartek, 11 lipca, 2013 | Autor:

Szykuje się nam kolejna galeria handlowa. Kilka dni temu zauważyłem, że grodzą teren przy Kauflandzie w Będzinie i zastanawiałem się, co się tam szykuje. W końcu powiesili tablicę budowy i wyczytałem na niej tytuł “Park handlowy” cokolwiek to znaczy.

Ja rozumię pod tą nazwą jakąś galerię z pasażem wewnętrznym, ale zobaczymy. Dla niezorientowanych osób, chodzi o teren pomiędzy Kauflandem, a blokami przy ulicy Modrzejowskiej, vis a vis liceum Norwida. Działka ta stała od lat pusta. Nawet sam kilka razy zastanawiałem się co można by na niej wykombinować – mnie osobiście marzyło się tam małe, nowoczesne kino – powiedzmy 2 sale z jakąś rozrywką w środku. Coś na wzór Heliosa w Sosnowcu w centrum. Coś co może przyciągło by mieszkańców Będzina do centrum miasta. No cóż pomarzyć dobra rzecz.

Teren po dawnej pilnikarni był podobno własnością Kauflanda więc albo to inwestycja własna Kaufa albo sprzedali komuś teren. Trochę żal, że nie pokuszono się o coś bardziej kreatywnego z funkcji w centrum miasta. Zresztą na razie nie ma co oceniać, to dopiero początek inwestycji. Ale żal mi terenu pod kolejny handel.

wyświetleń: 460
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

1 komentarz

 1. 1
  Andrzej 

  Park handlowy to my już mamy i to jaki atrakcyjny! Nawet sama nazwa przyciąga: Małpi Gaj i okolice!
  A tak na poważnie – nie liczę tu na jakąś atrakcyjną galerię handlową (szkoda), a powstanie jakaś kolejna stodoła lub Hangar typu Lidl, czy Kaufland. Buduje firma z Wrocławia, powiązana zapewne z Kauflandem.

  Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na skandal, jaki wg mnie dotyczy przebudowy (!) najstarszej będzińskiej kamienicy – słynnego Domu Wójta na Starym Rynku! W głowie się nie mieści (mnie na pewno), że konserwator zabytków wydał zgodę na takie oszpecenie tej najcenniejszej będzińskiej kamienicy poprzez dobudowanie paskudnych strychów!
  Mam nadzieję, że niebawem przeczytam Pańską relację z tej pseudoinwestycji!