poniedziałek, 4 sierpnia, 2014 | Autor:

Po dłuższej przerwie wracam z informacjami dotyczącymi inwestycji w naszym mieście. Trochę czasu upłynęło od moich ostatnich fotorelacji, trochę też się przy okazji wydarzyło i wybudowało. Na swoim blogu nie zajmuję się raczej bieżącymi remontami obiektów z własnego podwórka, stąd nie znajdą tutaj Państwo informacji o remontach miejskich chodników, termomodernizacjach miejscowych budynków czy budowie nowych parkingów. O tym na bieżąco można dowiedzieć się od naszych włodarzy miasta, którzy na wszelkie możliwe sposoby, co chwila publikują lub pokazują ich miejscowe poczynania w miejscowych gazetkach czy własnych funpagach. Jak już wspomniałem kiedyś, nie bawimy się w tym miejscu w politykę. Raczej staramy się relacjonować i oceniać miejscowe poczynania, które są raz lepsze, a raz gorsze.

Zaczniemy od tego, że na Syberce pojawił się kolejny market, tym razem pod flagą Lewiatan – na ulicy Kniewskiego. Dla niewtajemniczonych, został sprzedany i zaadoptowany były budynek SLET.

LewiatanMówię kolejny, bo dobiega ku końcowi budowa marketu przy ulicy Piłsudskiego (Polomarket). Tam prace postępują dość szybko, myślę że w październiku możemy spodziewać się otwarcia nowej siedziby sklepu.

PolomarketNa sam koniec hiper podróży po osiedlu Syberka powiem jeszcze, że jego mieszkańcy niedługo dostaną zawrotu głowy od super promocji w supermarketach, bowiem trawają przymiarki do budowy kolejnego marketu w tej okolicy. Ze swojej strony mogę zdradzić tylko, że chodzi o okolice ulicy Kniewskiego i 9-go Maja. Oby tylko czeladzki REAL po drugiej stronie nie padł….

Oczywiście w międzyczasie oddano do użytkowania nową Biedronkę w okolicach ulicy Dąbrowskiej i Niepodległości w Będzinie. Muszę usiąść kiedyś na spokojnie i policzyć te markeciki w naszym mieście. Trzeba chyba będzie zmienić logo naszego miasta i zamienić zamek na rzecz pawilonu handlowego.

Przy ulicy Świerczewskiego oddano kilka tygodni temu do użytkowania budynek, którego budowa ciągła się od dłuższego czasu. Okazało się, że zamiast serwisu samochodowego (był moim faworytem), będzie mieścił się tam skład opału….Ciekawa alternatywa dla tej okolicy.

Invalid Displayed Gallery

Jak już jesteśmy w okolicach Łagiszy, wspomnę o nowej hali ekspozycyjnej producenta drzwi aluminiowych – firmie LEON mieszczącej się przy ulicy Dąbrowskiej w Będzinie (zdjęcie nieciekawe, bo zza ogrodzenia i samochodu) ale za to obiekt ciekawy.

Leon

I na koniec dla miłośników zabytków Będzina – trwa remont kościoła Św.Trójcy w Będzinie jak pewnie większośc z Was zauważyła. Prace są już w zaawanoswanym stanie (trwają od kilku miesięcy), z poszczególnymi etapami można zapoznać się tutaj. Właśnie niedawno rozpoczęto prace remontowe związane z wymianą poszycia dachowego, na nowe z blachy miedzianej. Dach wręcz świeci z daleka.

Kościół Św.Trójcy

wyświetleń: 587
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

1 komentarz

  1. 1
    Art 

    Biedronek mamy teraz 7,o ile się nie mylę.