niedziela, 8 marca, 2015 | Autor:

Dzisiaj analizujemy kolejną halę zespołu uczestniczącego w obecnych rozgrywkach Plusligi, a mianowicie Cerrad Czarni Radom. Obecnie drużyna gra wciąż na starym obiekcie z lat 80-tych, który przeszedł kilka poważniejszych remontów. Poniżej dane ze strony adminstratora obiektu:

Hala MOSiR Radom

przy ul. Narutowicza służy głównie do rozgrywania meczów: siatkówki i koszykówki. Jest też miejscem organizacji koncertów, wystaw, turniejów bokserskich, pokazów sztuk walki, jednym słowem – służy miastu i jego mieszkańcom.
Obiekt został oddany do użytku w 1979 r. i od tego czasu przeszedł szereg modyfikacji i remontów. Ostatnia inwestycja to dobudowa nowych szatni do istniejących już pomieszczeń, które zwiększyły liczbę tychże do 9.

hala_mosir_Radom_1Obecny wygląd hali sportowej, w której grają Cerrad Czarni Radom (źródło Google).

Pojemność: 1600 miejsc.
Szatnie: 10 (w tym 4 nowo wybudowane).
Oświetlenie: 2000 luxów.
Nawierzchnia: w 2012r. położono mobilny parkiet drewniany – Yunkers, na wykładzinie Mondoflex Performance, (2006r.).

Do dyspozycji sportowców jest także sauna oraz siłownia, które znajdują się na terenie MOSiR przy ul. Narutowcza 9.

W 2012 r. przeprowadzono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej hali sportowo-widowiskowej w Radomiu wraz z zagospodarowaniem terenu. Poniżej zwycięski projekt A P A C z e c h _ D u l i ń s k i _ W r ó b e l.

apa_cdw_radom_hala_02

Z tego co udało mi się ustalić budowa obiektu jeszcze nie ruszyła, gdyż miasto Radom wciąż czeka na dofinansowanie z ministerstwa Sportu i Turystyki – czyli 15 mln zł na budowę.

“Koszt obiektu to 80 mln zł. Pierwotnie dofinansowanie z budżetu państwa miało wynieść 40 ml zł. Zarząd województwa mazowieckiego miał dołożyć 10 mln zł, a brakująca suma (30 mln zł) miała pochodzić z kasy miasta. W maju 2013 roku ministerstwo zapowiedziało, że może dać jednak nie 40, a 15 mln zł.” (źródło: skyscrapercity Radom).

Nie udało mi się ustalić na forum czy miasto finalnie podpisało umowę na budowę hali z ministerstwem. W każdym razie projekt budowlany dla prezentowanego obiektu sportowego został opracowany i zostało wydane pozwolenie na budowę hali – stąd można oczekiwać, że w tym roku prawdopodobnie ruszy budowa hali. Warto zaznaczyć, iż obiekt zlokalizowano na zupełnie nowej działce, niz istniejąca hala MOSiRu w Radomiu. Tematyka konkursu podobna do sytuacji lokalizacyjnej w Będzinie – hala graniczy bezpośrednio ze stadionem i jest połączona z nim za pomocą specjalnego łącznika. W sumie nadesłano na konkurs 26 prac międzynarodowych (nagroda główna wynisoła 50 tys. zł). Poniżej prezetuję jeszcze kilka innych projektów konkursowych, które udało mi się odnaleźć w internecie.

020405\Serwerserwer1_KONKURSY_PRZETARGIKONKURSYHALA SPORTOWA RADO

1. Architektura & Consulting

2. Grupa 5 Architekci Sp. z o.o.

 3. Atelier Loegler

 4. Wojciech Gęsiak Studio Architektoniczne

 apa_cdw_radom_hala_08Projektowane zagospodarowanie terenu wokół przyszłej hali sportowo-widowiskowej w Radomiu wg zwycięskiego projektu.

 

wyświetleń: 595
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

Komentarze zostały wyłączone.