poniedziałek, 2 marca, 2015 | Autor:

Dzisiaj kolejna odsłona hali sportowo-widowiskowej klubu, z którym MKS BANIMEX BĘDZIN rozprawił się w ostatnich dwóch meczach. Oczywiście chodzi o halę BBTS Bielsko Biała. Poniżej kilka zdań i informacji ze strony administratora obiektu.

f434deabe5

“Hala wielofunkcyjna w Bielsku-Białej jest najnowocześniejszą budowlą tego typu w województwie śląskim o przeznaczeniu sportowym, wystawienniczym i widowiskowym.  W obiekcie możliwe jest rozgrywanie meczy piłki siatkowej, piłki ręcznej i nożnej halowej. Ponadto boiska przystosowane są do rozgrywania turniejów badmintonowych. W wyposażeniu sportowym znajduje się jedyna w Europie, wykonana w najnowszej technologii składana, drewniana podłoga firmy Junckers przystosowana do rozgrywek sportowych na najwyższym szczeblu oraz taraflex, a ilość miejsc siedzących można modyfikować w zależności od rangi imprezy dzięki w pełni mobilnym, składanym trybunom. Możliwe jest też rozgrywanie turniejów sportów obronnych, takich jak judo, karate, czy zapasy”.

z8330448X,Bielsko-Biala--Nowa-hala-pod-Debowcem

Hala jest w stanie pomieścić pełnowymiarowe, składane lodowisko do short-tracku oraz łyżwiarstwa figurowego. Obiekt jest w pełni przystosowany do organizacji targów, koncertów, posiada bogate zaplecze konferencyjne i obszerne parkingi dla samochodów. Dla bezpieczeństwa użytkowników hala i parkingi są monitorowane całodobowo, a system inteligentnego budynku (BMS) i system awaryjnego ostrzegania (DSO) pozwalają organizować imprezy na najwyższym światowym poziomie. W promieniu kilku kilometrów znajduje się baza noclegowa oraz obiekty BBOSiR takie jak stadion miejski, kryta pływalnia czy stadion lekkoatletyczny.

tabela

Budowę hali rozpoczęto w 2009 roku, a ukończono w 2010 r. Koszt wybudowania hali wyniósł około 75 milionów złotych, z czego 30 milionów pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostałe 45 mln z budżetu miasta Bielska-Białej. Miasto nie przeprowadziło konkursu architektonicznego, co w opinii wielu osób, które wyczytałem w internecie – było dużym błędem.

edaa36cc2a

Kilka opinii z sieci na temat obiektu:

“Hala jest wielofunkcyjna i takie zadania będzie spełniała, ale stok Dębowca, na którym została zbudowana, to rzeczywiście teren, który prosił się o bardziej wysublimowaną architekturę – uważa prof. Ewa Chojecka, historyk sztuki i specjalistka od architektury współczesnej”.

“Nowa hala prezentuje mierny poziom architektoniczny przypominający osiedlowy supermarket. Stworzona ku przestrodze włodarzy innych miast , co by nigdy, przenigdy nie próbowali postawić publicznego budynku bez konkursu architektonicznego. Miasto dostało porządnego kloca za grube miliony, który będzie straszył przez wiele lat”.normal_zdjecie_lotnicze_bielsko_hala_widowiskowa_debowiec__7224

Mam nieodparte wrażenie, że w naszym mieście władze chcą obrać podobną drogę dla tej inwestycji, jak było właśnie w przypadku tego obiektu w Bielsku Białej. Oczywiście teren przy stadionie to nie wyeksponowany stok w górach ale podobieństwami aż kipi…

wyświetleń: 967
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

Komentarze zostały wyłączone.