środa, 11 listopada, 2015 | Autor:

Na BIP-ie właśnie pojawiło się obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji pn. “Budowa centrum dystrybucyjnego Lidl Sklepy Spożywcze Sp. z o.o. na działkach o numerze ewidencyjnym 933, 936, 963, 842, 892, 1047/2 w miejscowości Gródków na styku gminy Psary z gminą Będzin. Tutaj można przeczytać pełny tekst zawiadomienia. Już jakiś czas temu słyszałem o tej dużej inwestycji ale nie wiedziałem, o które działki dokładnie chodzi. Poniżej mapa przedstawiająca położenie przyszłego centrum dystrybucyjnego (okolice skrzyżowania DK 86 z ulicą Odkrywkową, na tyłach stacji benzynowej).

mapa

A przy okazji rozmów o Lidlu. Z cyklu science fiction – spółka planuje wyburzenie istniejącego pawilonu znajdującego się przy rondzie Unii Europejskiej w Będzinie (przy rzece Czarna Przemsza) i wybudowanie kompletnie nowego pawilonu od podstaw. Istniejący pawilon nie spełnia nowych standardów Lidla. Kiedy? Z tego co słyszałem ma zostać to wykonane w ciągu najbliższych 2 lat. Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową.

Aktualizacja:

Właśnie się dowiedziałem, że jednak nie będzie to całkowite wyburzenie tylko rozbiórka dachu i lekka rozbudowa. Dach zostanie zmieniony prawdopodobnie na jednospadowy. To samo czeka 2 Lidle w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Sobieskiego i 11-go Listopada.

wyświetleń: 629
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

Komentarze zostały wyłączone.