niedziela, 25 czerwca, 2017 | Autor:

Jako, że oficjalnie ruszyły wakacje (a ja właśnie z nich wróciłem), postanowiłem ruszyć z kolejnym etapem ratunkowym (4 jak dobrze liczę po sprzątaniu, zabezpieczeniu oraz wycince) dla obiektu położonego przy ulicy Willowej w Grodźcu, a mianowicie przywróceniem dawnego blasku wieży ciśnień w Grodźcu. Tym razem chciałbym odtworzyć dach wieży, który jest w opłakanym stanie, a wpadająca do wieży woda deszczowa negatywnie oddziałuje na fundament obiektu oraz odtworzyć oryginalne drzwi wejściowe. Nie ukrywam, że podjąłem już jakieś rozmowy, a mianowicie znalazłem firmę, która zajmuje się kowalstwem artystycznym i jest w stanie wykonać drzwi do wieży (które jak wiecie łatwym tematem nie są). Wstępnie ustaliłem szczegóły, iż byłyby to drzwi dwuskrzydłowe, grubość około 4 do 5 cm, blacha z dwóch stron, od zewnątrz nity nawiązujące do nitów wieży, zamykane na klucz i gałkę ruchomą. Drzwi wraz z futryną i montażem na surowo (bez cynkowania i malowania), nawiązujące do charakteru wieży. Remont dachu też do łatwych nie będzie należał, ze względu na lokalizację wieży i specyfikę ulicy Willowej ale mamy w końcu XXI wiek i myślę, że uda się jakość zorganizować prace na wysokości 27 m nad ziemią. 

Autor: Rafał Lipiński

 

 

Jeśli chodzi o finansowanie etapu 4 rozważam 2 możliwości:

  • wystosowanie oficjalnego pisma (popartego przez zwolenników ratowania tegoż obiektu) do gospodarza obiektu czyli gminy Będzin z prośbą o “jak najszybsze – mam tutaj na myśli najbliższe 2 miesiące” zabezpieczenie środków finansowych na ten cel i zorganizowanie postępowania przetargowego w celu wyłonienia wykonawcy dla prac dotyczących remontu dachu wieży
  • w razie odmowy gospodarza – publiczną zbiórkę pieniędzy na ten cel lub szukanie ewentualnych sponsorów (mam kilka pomysłów ale poczekam jaka będzie reakcja władz miasta)

Szacunkowe koszty:

  • odtworzenie drzwi (wg specyfikacji powyżej) to koszt około 7 tys. netto

Autor: Rafał Lipiński

 

  • remont dachu szacuje w przedziale 10 – 20 tys. netto (trudno jest mi określić koszty logistyczne, które jak wspomniałem do łatwych należeć nie będą).

 

Autor: Rafał Lipiński

Autor: szkieletek.

Osoby chcące podpisać się pod petycją ww. opisanej sprawie zapraszam do siedziby blacharni Miejskiej przy ulicy Sieleckiej 11 w Będzinie. Czekam na zainteresowanych do 10 lipca.

wyświetleń: 500
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

Komentarze zostały wyłączone.