środa, 7 listopada, 2012 | Autor:

Wkrótce w miejscu nowowybudowanych boisk do siatkówki plażowej obok OSiRu zostanie zamontowane sztuczne lodowisko (demontowalne). Niedawno został rozstrzygnięty przetarg na montaż takiego lodowiska. Szczegóły dotyczące oferentów znajdziecie tutaj. Więcej o samym demontowalnym lodowisku przeczytacie na stronie firmy, która wygrała przetarg. Wielkość lodowiska ma wynieść 650m2 i będzie ono zamontowane do połowy kwietnia 2013 roku (przynajmniej tak wynika z warunków przetargu). Lodowiska demontowane mogą bezproblemowo pracować w temperaturze otoczenia do +10ºC, prędkościach wiatru poniżej 2,5 m/s i promieniowaniu słonecznym rozproszonym. Czas kompletnego montażu takiego lodowiska (wraz z budową lodu) nie przekracza zwykle 7 dni. Koszt lodowiska to prawie 390tys. zł + koszty jego kilkumiesięcznego utrzymania. Generalnie pomysł dość udany bo sam osobiście jeżdżę na łyżwach i wiem jak trudno w zimę udać się do sąsiedniego miasta Sosnowca aby skorzystać z takiego lodowiska. Ograniczony czas i liczba osób mogących przebywać w jednym czasie na lodowisku często stanowi dla mnie problem. A jeżdżenie po zamarzniętym lodzie jeziora Pogorii do najprzyjemniejszych nie należy (pomijając fakt samego bezpieczeństwa). A tak w tym roku będziemy mieli lodowisko pod samym nosem, miejmy nadzieję czynne przez 7 dni w tygodniu.

Nie wiem tylko jaki był sens oddawać do użytku miesiąc wcześniej dwa boiska, na których teraz ma zostać zamontowane ów lodowisko. Do tego dochodzi jeszcze aspekt szkoły, gdzie uczą się w końcu nasze pociechy i hałas związany z lodowiskiem na pewno będzie ich rozpraszał. Stąd może należałoby przesunąć lodowisko gdzieś w okolice lądowiska dla helikopterów (jeśli oczywiście da się zachować bezpieczne odległości)? Ja w każdym razie nie mogę się doczekać.

                                                                                                                                                                                   Fot. Sztuczne lodowisko (zdjęcie zapożyczone)

A na całą tą burzę polityczną (o której przeczytacie w internecie), która powstała przy realizacji tego pomysłu po prostu się wyłączam. Jestem zmęczony już czytaniem komentarzy fanatyków jednej i drugiej strony. Zarówno tych uszczypliwych, jak i wychwalających w niebo głosy obecną władzę. W końcu za coś ci ludzie pobierają pieniądze przez 4 lata kadencji w magistracie i tym bardziej odpowiadają. Liczą się fakty jak to ktoś kiedyś mądrze powiedział…

wyświetleń: 469
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

Komentarze zostały wyłączone.