wtorek, 6 marca, 2012 | Autor:

Po masowym zrzucie AB w trakcie weekendu dowiedzieliśmy się jak będzie wyglądać nowa przestrzeń publiczna sprezentowana nam przez włodarzy miasta – tzw. Strefa Aktywności Rodzinnej.

“Głównym założeniem projektu jest stworzenie kompleksu rekreacyjno – wypoczynkowego przeznaczonego dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Strefa aktywności rodzinnej, zawierająca najnowsze trendy obowiązujące w obszarze kreowania przestrzeni publicznej jest odpowiedzią na szeroką analizę potrzeb społecznych, wynikających z oczekiwań młodych rodziców XXI wieku” – to cytat z marcowego AB. Cała strefa będzie miała powierzchnię około 2000 m2. W skład strefy wejdzie:

  • zewnętrzna siłownia
  • plac zabaw
  • punkty dostępu do bezprzewodowego internetu Wi-Fi
Niestety na razie nie zamieszczam żadnych wizualizacji bo miasto nie udostępniło ich w sieci. Patrząc jednak na wizualizacje zamieszczone w gazecie nasuwa się kilka uwag i zastrzeżeń. Sam pomysł mi się podoba. Widziałbym go może winnym miejscu i w innej formie (np. na bulwarach wzdłuż Przemszy) – ale nie ja o tym decyduje. Sam projekt jest średni – zastrzeżenia moje budzi ta cała zielona otoczka, która pojawia się wokół strefy – znowu tuje i choinki! Jak na projekt pracowni Architektury Krajobrazu z Wrocławia (widać aż do Wrocławia trzeba się udać aby znaleźć architekta krajobrazu) moje oczekiwania jako mieszkańca Będzina są dużo większe – przynajmniej, co do szaty roślinnej. Mam dość tui i choinek. Taka forma zieleni nie wpisuje się kompletnie w charakter parku (co zresztą widać na obrazkach zamieszczonych w gazecie). Nie podoba mi się ogrodzenie (forma i kształt) – wygląda to wszystko jak wydzielona, prywatna działka, a nie fragment parku. Skoro strefa ma być monitorowana, ogrodzenie wydaje mi się zbędne. A jeśli już taka jest konieczność (zabezpieczenie dla małych dzieci i przed wandalizmem) – to jego forma powinna być miła dla oka (pomijam fakt, że taki “design” jest niebezpieczny i niezgodny z WT). Tutaj możecie się zapoznać z podobnymi inwestycjami w Polsce (zobaczyć jak wyglądają takie strefy bez ogrodzenia). Jeśli tylko pojawią się wizualizacje naszej inwestycji w sieci, postaram się je zamieścić. Poniżej przykładowy wygląd siłowni zewnętrznej (zdjęcie z sieci).
 
Na razie wrzucam wizualizacje udostępnione przez AB.
 
wyświetleń: 441
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

Komentarze zostały wyłączone.