wtorek, 21 czerwca, 2011 | Autor:

Dworzec PKP w Będzinie w całej swej okazałości

W końcu chwila oddechu i czas aby zrobić kilka fotek relacjonujących poziom zaawansowania robót budowlanych na dworcu PKP w Będzinie. Przebudowa i remont wciąż w toku. Pojawiły się duże przeszklenia od frontu, które mnie osobiście bardzo się podobają, bo likwidują barierę pomiędzy dwoma przestrzeniami publicznymi jakimi jest wnętrze dworca oraz przestrzeń przed dworcem.

Tafle szkła

Boję się tylko, że w tym miejscu powstaną właśnie przestrzenie pod wynajem i bariera będzie tkwić dalej. Generalnie większych postępów nie widać, powoli dobiega ku końcowi budowa parkingu od strony Sienkiewicza – choć tu uważam, że można było wycisnąć kilka miejsc postojowych więcej – szczególnie od strony Urzędu Pracy bo tak naprawdę parking ten będzie postojem dla pracowników UP oraz MZBMu, który mieści się tuż obok (chyba że miasto wprowadzi bileciki do kontroli).

Parking od strony Sienkiewicza

Wnętrze dworca na razie w kompletnej demolce ale to na pewno w okresie kilku miesięcy przestrzeń ta ulegnie znacznej poprawie.

Wnętrze dworca

Bardzo ciekawi mnie finalny efekt tego projektu i ewentualna reakcja mieszkańców miasta na nową “przestrzeń publiczną” w dobie uśmierconego centrum.

wyświetleń: 533
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

1 komentarz

  1. 1
    Andrzej 

    Budowę kilku miejsc parkingowych przy PUP uważam za skandal! Ciągnie się ona już od listopada ub.r.! W tym czasie wybudowano m.in. znacznie wieszy parking przy Modrzejowskiej. Ponadto od tego czasy wyłączone są miejsca parkingowe w tym miejscu, zresztą niezbędne dla PUP i MZBM.