poniedziałek, 14 stycznia, 2019 | Autor:

W dniu 8 stycznia 2019 roku odbyło się kolejne posiedzenie rady SLOIA w Katowicach. Omówiliśmy wstępnie sprawy finansowe za 2018 rok i ustaliliśmy harmonogram sprawozdań, które poszczególne komisje rady mają przygotować przed czekającym nas z końcem marca 2019 sprawozdawczym zjazdem SLOIA RP.

Poruszyliśmy kwestie lokalowe naszej Izby i możliwości jej dalszego rozwoju. Na razie nie zapadły jeszcze finalne decyzje, ale wszystko wskazuje, że siedziba izby zostanie w obecnym miejscu na kolejne lata, prawdopodobnie bez przenosin na niższą kondygnacje. Trwają wciąż dyskusje ale jak wiemy budżet naszego okręgu nie jest z gumy. Wkrótce się okaże.

Gość – Prezes Izby Małgorzata Pilinkiewicz – podzieliła się relacją z X Programowego-Budżetowego Krajowego Zjazdu KIA. Jak zwykle nie odbyło się bez burzliwej dyskusji naszych kolegów architektów z całej Polski. Uchwalono budżet KRIA na 2019 rok, który jest pro rozwojowy. Na szczęście składka członkowska pozostała na niezmienionym poziomie 80 zł/m-c. Toczą się dyskusje nad wprowadzeniem nowego rozwiązania opłacania składek członkowskich – coś na podobieństwo rozwiązania w PIIB. Więcej szczegółów wkrótce. 

Padły też propozycje nowych szkoleń i rozwoju naszej strony internetowej. Wszystko się dogrywa. Ostatnim punktem programu była Konferencja Architektów Państw Grupy V-4. Prawdopodobny temat przewodni konferencji to praktyki zawodowe architektów na 3 płaszczyznach: studenckim, zawodowym i w krajach europy zachodniej. Myślę, że zapowiada się dość ciekawie.

Kolejna rada 5 lutego 2019 roku. Do usłyszenia.

 

wyświetleń: 792
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

Komentarze zostały wyłączone.