piątek, 28 października, 2016 | Autor:

Muszę przyznać, że gdzieś umknęła mi ta inwestycja w trakcie zajmowania się wieżą ciśnień w Grodźcu i cementownią Grodziec. Jeszcze nie opadły emocje związane z wodnym placem zabaw, który oddano do użytku w lipcu br. za 1 mln złotych, a miasto Będzin już rozpoczyna budowę kolejnej inwestycji dla najmłodszych mieszkańców Będzina. Kolejnym miejscem do wesołych harców dzieci ma być 3 poziomowa bawialnia miejska, która powstanie w centrum miasta, a konkretnie w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Będzinie przy ulicy Sportowej. Zaplanowano, że ma to być niezwykle kolorowe miejsce dostosowane do potrzeb dzieci zarówno w wieku trzech lat jak i tych co mają 12 lat. Pojawią się zatem bujaki, dmuchane domki, suchy basen z piłeczkami, zjeżdżalnie czy duże klocki. Nie zabraknie także sali kinowej i szatni. Na tym jednak nie koniec, ponieważ w bawialni zostaną zamontowane podłogi interaktywne, trampoliny oraz boksy do organizacji imprez urodzinowych. Nim jednak wszystkie urządzenia zaczną tam funkcjonować obiekt musi przejść generalny remont, który podobno ruszył kilka dni temu. Bawialnia powstanie kosztem 849 tys. zł, a wykonawcą inwestycji będzie Miejski Zakład Budynków Mieszkalnych w Będzinie.

bawialnia1 bawialnia2 bawialnia3To trzecia inwestycja w tym roku po budowie toru Pumptrack (koszt ok. 100 tys. zł) na osiedlu Syberka i wodnym placu zabaw (koszt ok.960 tys zł) na Warpiu. Koszt łączny tych inwestycji (3) to prawie 2 mln zł. Należy również w tym miejscu powiedzieć, że na budowę 4 Stref Aktywności Rodzinnej miasto wydało 4.48 mln złotych. Nie zapominajmy, że zmodernizowano również 16 placów zabaw w latach 2012-2014, co kosztowało prawie 1.15 mln złotych. W sumie w latach 2012 – 2016 zostało wydane ok. 7.54 mln złotych (włączając opisywaną powyżej bawialnię).
Jak już wspomniałem powyżej moją uwagę skupia ostatnio fakt próby ratowania dwóch cennych zabytków na terenie Grodźca tj. cementowni Grodziec i wieży ciśnień. Od kilkunastu lat słyszę jedno i to samo w kółko, że miasto nie ma pieniędzy na samo zabezpieczenie tych obiektów, nie mówiąc o ratowaniu. W budżecie miasta Będzina na rok 2016 miasto Będzin zabezpieczyło na pozycję (92120) pn. Ochrona zabytków i opieka nad zabytkami – kwotę 10 tys. złotych (słownie: dziesięć tysięcy złotych), przy budżecie dla Muzeum Zagłębia prawie 2 mln złotych i Ośrodka Kultury też 2 mln złotych. Przypominam, że szerzenie kultury w mieście to też nauka tych najmłodszych o fundamentach tego miasta czyli jego zabytkach, które są porozrzucane po całym mieście, a miasto to również dzielnica Grodziec. Przepraszam bardzo może ktoś uzna moje słowa za samolubne (choć sam mam małe dzieci i staram się zrozumieć) – ale to jest jakaś PARANOJA. To co następne w planach miasta na przyszły rok – Wesołe Miasteczko, a może tor kartingowy???
wyświetleń: 487
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

Komentarze zostały wyłączone.