wtorek, 21 Czerwiec, 2011 | Autor:

[Not a valid template] Dworzec PKP w Będzinie w całej swej okazałości

W końcu chwila oddechu i czas aby zrobić kilka fotek relacjonujących poziom zaawansowania robót budowlanych na dworcu PKP w Będzinie. Przebudowa i remont wciąż w toku. Pojawiły się duże przeszklenia od frontu, które mnie osobiście bardzo się podobają, bo likwidują barierę pomiędzy dwoma przestrzeniami publicznymi jakimi jest wnętrze dworca oraz przestrzeń przed dworcem.

[Not a valid template]

[Not a valid template] Tafle szkła

Boję się tylko, że w tym miejscu powstaną właśnie przestrzenie pod wynajem i bariera będzie tkwić dalej. Generalnie większych postępów nie widać, powoli dobiega ku końcowi budowa parkingu od strony Sienkiewicza – choć tu uważam, że można było wycisnąć kilka miejsc postojowych więcej – szczególnie od strony Urzędu Pracy bo tak naprawdę parking ten będzie postojem dla pracowników UP oraz MZBMu, który mieści się tuż obok (chyba że miasto wprowadzi bileciki do kontroli).

[Not a valid template] [Not a valid template] [Not a valid template]

Parking od strony Sienkiewicza

Wnętrze dworca na razie w kompletnej demolce ale to na pewno w okresie kilku miesięcy przestrzeń ta ulegnie znacznej poprawie.

[Not a valid template] Wnętrze dworca

Bardzo ciekawi mnie finalny efekt tego projektu i ewentualna reakcja mieszkańców miasta na nową “przestrzeń publiczną” w dobie uśmierconego centrum.

wyświetleń: 123
Możesz śledzić komentarze do tego wątku poprzez subskrypcję RSS 2.0. Komentarze i pingi są wyłączone.

1 komentarz

  1. 1
    Andrzej 

    Budowę kilku miejsc parkingowych przy PUP uważam za skandal! Ciągnie się ona już od listopada ub.r.! W tym czasie wybudowano m.in. znacznie wieszy parking przy Modrzejowskiej. Ponadto od tego czasy wyłączone są miejsca parkingowe w tym miejscu, zresztą niezbędne dla PUP i MZBM.